ПОКАНА

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,

Каним Ви да се включите в работата на обучителен семинар на тема „Патенти за иновации“, организиран от Патентното ведомство на Република България, съвместно с Европейското патентно ведомство, и предназначен за българските университети с утвърден изследователски статус.

Семинарът има за цел да повиши информираността сред академичните общности и да осигури теоретични и практически знания в областта на патентите и патентните политики и процедури, свързани със заявяване и издаване на патент на национално и международно ниво. Работната програма на семинара може да откриете тук.

Събитието ще се проведе на 15 март 2023 година от 08:30 до 15:40 часа в сградата на Централната патентна библиотека (гр. София, бул. „Д-р Г. М. Димитров“ № 50, етаж 2).

За младите учени, докторанти, постдокторанти и преподаватели от Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, които желаят да се включат в семинара, е осигурен транспорт от университета.

Можете да заявите участието си до 17 часа на 01.03.2023 г. на следния имейл: ddekov@uni-plovdiv.bg.

проф. д.ф.н. Любка Липчева-Пранджева,  доц. д-р Д. Деков